LİSE
LİSE

Uluslararası Geçerliliği Olan Eğitim

 

 

Vizyoner Koleji Anadolu Lisesinde akademik programın dili İngilizce ve Türkçedir.

 

Vizyoner Koleji Anadolu Lisesinde 4 beceri odaklı Reading, Writing, Listening ve Speaking derslerinden oluşan bir dil programı uygulanır. Akademisyenlerle bir arada geliştirilen bu program, Flipped Learning (Ters Yüz Öğrenme) yöntemiyle işlenir.

 

Öğrenciler kendilerine verilen ders videoları, makaleler, belgeseller ve projelerle konuları daha önceden çalışmış olarak derse katılırlar. Ders saatinde ise öğretmen ve sınıf arkadaşlarıyla iş birliği içerisinde bilgilerin pekiştirilmesi üzerine odaklanırlar.

 

Geleneksel eğitim sisteminde bilginin öğrenciye aktarımı sınıfta öğretmen tarafından yapılmakta, bilginin özümsenmesi ve pekiştirilmesi kısımlarında öğrenci kendi başına kalmaktadır.

 

Flipped Learning modelinde ise öğrenci ön hazırlık çalışmalarıyla bilgiyi dersten önce özümser, derste öğretmeni ve arkadaşlarıyla interaktif çalışmalar yaparak bilgiyi pekiştirir. Böylece akademik kazanımlar hedeflenen en kalıcı hâlini alır.

 

Herkes İçin İngilizce

 

Uluslararası Programlar

 

MODEL UNITED NATIONS

 

Vizyoner Koleji Anadolu Lisesi öğrencileri entelektüel donanımlarını dünya meselelerine çözümler üretmek için kullanırlar.

 

Yıl boyunca münazara çalışmaları yapan öğrenciler, Birleşmiş Milletler simülasyonu olarak anılan Model United Nations organizasyonuna katılırlar.

 

Vizyoner Koleji Anadolu Lisesi öğrencileri bu organizasyonlara katılarak entelektüel birikimlerini ülke çapında ve uluslararası platformlarda akranlarıyla paylaşırlar.

 

YURTDIŞI YAZ OKULU

 

Vizyoner Koleji Anadolu Lisesi, tüm öğrencilerine her yıl yaz okulu olanağı sunmaktadır. Uzman Danışmanlık Şirketleri aracılığı ile gerçekleştirilen yaz okulunda öğrenciler, yabancı dil seviyelerini geliştirebilir; farklı kültürlerden gençlerle bir arada vakit geçirerek karakter gelişimlerine katkıda bulunabilirler.

 

YURT DIŞI ÜNİVERSİTE BAŞVURULARI

 

Yurt dışında üniversite okumak isteyen öğrenciler, sıkı bir başvuru sürecinden geçerler. Bu başvurular TOEFL ve SAT gibi sınavlara ek olarak kuvvetli bir donanım gerektirir.

 

Vizyoner Koleji Anadolu Lisesi öğrencileri; eğitim hayatları boyunca yaptıkları bilimsel çalışmalar, üstlendikleri sosyal sorumluluk projeleri, müziğe ve spora olan ilgileriyle yurt dışı üniversiteleri tarafından tercih edilen öğrenciler olarak yetişirler.

 

Başvuru sürecinde öğrencilere Counseling desteği verdiğimiz okulumuzda, öğrenci odaklı çalışma programları hazırlayarak bu süreci kolaylaştırırız.